Komponenty pro úpravu vody

  • Celoplastové kompozitní tlakové nádoby jsou vyrobeny moderní technologií vinutého skelného kompozitu. Nádoby se vyznačují dlouhou životností, nízkou hmotností umožňující snadnou manipulaci, odolností proti korozi a vysokou chemickou odolností. Vyrábí se ve velikostech od 4,6 do 5620 l. Nádoby lze vybavit vnitřními rozvodnými systémy a bočními kontrolními otvory. Kompozitní nádoby se po naplnění různými filtračními hmotami používají jako filtry pro úpravu vody.
  • Řídící ventily slouží pro ovládání filtrů na úpravu vody. Ventily se většinou montují shora přímo na tlakové nádoby. U větších nádob je boční montáž. Řídící ventil jsou buď celoplastové nebo mosazné. Řízení ventilu je ruční nebo automatické. Automatické řízení může být mechanické nebo elektrické. Ventily jsou vícecestné a jsou ovládány tlakem surové vody tzn. hydraulicky, proto nevyžadují externí čerpadlo nastavení jednotlivých provozních poloh. Ventily slouží pro automatické zpětné praní filtrů a automatickou regeneraci např. iontoměničových pryskyřic.
  • Dávkovací nádrže jsou vyrobeny z polyetylénu a používají se jako zásobníky dávkovacích jednotek u chemické úpravy vody. Nádrže se dodávají v rozsahu velikostí od 35 do 1000 l. Dávkovací nádrže jsou vybaveny odkalovacím otvorem. Nádrže lze dodat s ručním, elektrickým pomaloběžným nebo rychloběžným míchadlem. Nádrž lze osadit dávkovacím čerpadlem a dodat jako kompletní chemickou dávkovací jednotku.
  • Selankové nádrže jsou vyrobeny z polyetylénu a slouží jako zásobníky a rozpouštěcí nádrže pro tabletovanou regenerační sůl na regeneraci změkčovacích pryskyřic. Lze je využít i jako nádrže na chemikálie na regeneraci demineralizačních stanic apod. Dodávají se ve velikostech od 100 do 1000 l. Jako příslušenství lze dodat solanková dna a solankové trubky s přepadem.
  • Moduly reverzní osmózy se používají pro odsolování pitné popř. mořské vody. Pracují při tlacích 10 - 50 barů. Dodáváme moduly od výrobců HYDRONAUTICS a FILMTEC.
  • Dávkovací čerpadla slouží pro přesné dávkování chemikálií do systémů. Jedná se o membránová čerpadla, která se vyznačují vysokou chemickou odolností i vůči koncentrovaným chemikáliím. Používají se např. v kotelnách, galvanovnách, chemických provozech apod. Dodáváme je v rozmezí výkonů 0,2 – 750 l/hod. Čerpadla jsou buď v mechanickém nebo elektronickém provedení. U čerpadel lze regulovat zdvih popř. frekvenci zdvihu. Čerpadla mají široké příslušenství a lze je řídit i externími vstupy popř. impulzy od vodoměru.
  • Čerpadla WUFLEX pracují na výtlačném principu, resp. jako rotační pístové čerpadlo. Vyznačují se vysokou chemickou odolností i vůči koncentrovaným chemikáliím. Jsou dodávány v rozsahu výkonů 3-30 l/min.
  • Filtrační hmoty se používají pro úpravu pitné, užitkové i průmyslové vody. Jedná se o hmoty na filtraci vody, odkyselení, odželeznění a odmanganování. Nabídku speciálních hmot představují aktivní uhlí a iontoměničové pryskyřice. Z chemikálií jsou dodávány přípravky na chemickou úpravu vody a regeneraci modulů reverzní osmózy.
  • Řada výrobků FLOWX3 zahrnuje čidla a senzory (vrtulkové nebo indukční) na měření průtoku v potrubí. Řada výrobků CHEMX3 zahrnuje čidla a senzory na měření pH, redox potenciálu, vodivosti a teploty. Čidla jsou vysoce chemicky odolná. Signalizační jednotky lze umístit buď přímo na čidla, senzory nebo připevnit na zeď.
  • Analytické testery vody slouží k jednoduchému stanovení chemických ukazatelů ve vodě (např. obsahu dusičnanů, tvrdosti vody apod.). Pracují na principu barevné indikace obsahu měřené složky a porovnání s přiloženou barevnou škálou, která vyjadřuje koncentraci sledovaného ukazatele.
Exportovat do PDF Odeslat emailem