Potrubní rozvody z materiálu PE

  • Trubky z materiálu PE se vyrábí extrudováním ze 100% granulátu bez příměsí regenerátů. Trubky jsou vyrobeny z materiálu PE-100. Trubky z PE jsou hladké a bezešvé. Dodací délka je 5 m. Trubky z PE se dodávají v tlakových řadách PN4 až PN20 a světlostech od d 12 po d 400 mm.
  • Tvarovky na tupo z materiálu PE jsou vyrobeny z materiálu PE 100. V nabídce je široký sortiment T-kusů, kolen, šroubení, redukcí apod. Tvarovky se dodávají ve dvou tlakových řadách SDR 17 (PN 10) a SDR 11 (PN 16) a ve světlostech d 20 – d 1000 mm.
  • Materiál PE 100 je vysokohustotní polyethylén, který má oproti staršímu typu PE 80 menší sílu stěny při stejné tlakové odolnosti, co je dáno vyšší hustotou materiálu PE-100. Materiál PE 100 se vyznačuje výbornou chemickou odolností a lze ho použít jak ve vnitřním tak ve venkovním prostředí (UV stabilizace). Teplotní odolnost materiálu PE-100 je od -40oC do + 80oC.
  • Chemická odolnost plastových rozvodů je zpracovaná formou tabulek, kde je u vybraných chemických sloučenin uvedena orientační chemická odolnost v závislosti na teplotě, která je vyjádřena tak, že zvolený plastový materiál buď lze použít, lze použít omezeně nebo nelze použít. Veškeré uváděné odolnosti jsou pouze orientační a nezávazné.
Exportovat do PDF Odeslat emailem