Bakterie a mikroorganismy

Maximální přípustné koncentrace bakterií a mikroorganismů v pitné vodě podrobně popisuje VMZ 252/2004 Sb (enterokoky, escherichia coli, koliformní bakterie aj.).
Překročení těchto limitů v pitné vodě představuje pro lidský organismus značné zdravotní riziko. Voda s vysokými koncentracemi bakterií a mikroorganismů se proto u malých zdrojů upravuje především technologií dávkování chlornanu sodného do vody tak, aby maximální koncentrace uvolněného chlóru nepřesáhla hranici 0,3 mg/l.

Pro tyto účely dodáváme plastová vysoce účinná a cenově výhodná kuchyňská filtrační zařízení v typových řadách:

Mimo výše uvedených zařízení nabízíme dále:

Výběr vhodného typu dávkovacího zařízení na odstranění nežádoucích bakterií a mikroorganismů z vody je individuální a závisí na kvalitě vstupní surové vody a místních provozních podmínkách.

V případě provozních problémů s nadlimitními koncentracemi škodlivých bakterií a mikroorganismů v pitné vodě nebo požadavku na dávkovací zařízení kontaktujte naše technické specialisty, kteří odborně posoudí Vaše požadavky a navrhnou optimální řešení dezinfekce a hygienického zabezpečení vody pro Vaši domácnost pomocí dávkování. Filtry a úpravny vody pro domácnosti najdete v našem odborném e-shopu www.jakupravitvodu.cz. Pro přímý vstup do e-shopu klikněte na banner.

Exportovat do PDF Odeslat emailem