Dusičnany

Podzemní voda z individuálních zdrojů (studně, vrty) velmi často obsahuje nadlimitní koncentrace dusičnanů. Dle platných norem činí maximální přípustná koncentrace dusičnanů v pitné vodě 50 mg/l.
Dusičnany jsou sloučeniny toxické pro lidský organismus a mohou způsobovat závažné a dlouhodobé zdravotní problémy. Voda s vysokým obsahem dusičnanů se proto upravuje technologií denitrifikace.
Celoplastová vysoce účinná a cenově výhodná zařízení na odstraňování dusičnanů pro domácnosti dodáváme pro průtoky od 0,24 m3/hod až do 2,0 m3/hod. v těchto základních typových řadách:

Výběr vhodného typu zařízení na odstraňování dusičnanů je individuální a závisí na kvalitě vstupní surové vody a místních provozních podmínkách.

V případě provozních problémů s vysokým obsahem dusičnanů ve vodě nebo požadavku na úpravny vody kontaktujte naše technické specialisty, kteří odborně posoudí Vaše požadavky a navrhnou optimální řešení úpravy vody pro Vaši domácnost. Filtry a úpravny vody pro domácnosti najdete na našem odborném e-shopu www.jakukpravitvodu.cz. Pro přímý vstup do e-shopu klikněte na banner.

Exportovat do PDF Odeslat emailem