Železo a mangan

Podzemní voda z individuálních zdrojů (studně, vrty) velmi často obsahuje nadlimitní množství rozpuštěných částic železa. V některých případech je vysoký obsah železa ve vodě doprovázen též vysokým obsahem manganu.
Tyto prvky jsou příčinou rezavého zakalení vody, které následně zanáší potrubní rozvody a způsobuje další provozní problémy (zahnědnutí prádla po vyprání, rezavé nánosy na vanách a umyvadlech, nežádoucí zápach atd.).
Voda s vysokým obsahem železa a manganu se proto upravuje technologií odželezňování a odmanganování.
Celoplastová vysoce účinná a cenově výhodná zařízení na odželeznění a odmanganování vody pro domácnosti dodáváme pro průtoky od 0,4 m3/hod až do 2,5 m3/hod. v těchto základních typových řadách:

Mimo výše uvedených zařízení, nabízíme také multifunkční filtry v typových řadách:

Výběr vhodného typu odželezňovacího a odmanganovacího zařízení je individuální a závisí na kvalitě vstupní surové vody a místních provozních podmínkách.

V případě provozních problémů s vysokým obsahem železa a manganu ve vodě nebo požadavku na úpravny vody kontaktujte naše technické specialisty, kteří odborně posoudí Vaše požadavky a navrhnou optimální řešení úpravy vody pro Vaši domácnost. Filtry a úpravny vody pro domácnosti najdete v našem odborném e-shopu www.jakupravitvodu.cz. Pro přímý vstup do e-shopu klikněte na banner.

Exportovat do PDF Odeslat emailem