Tvrdá voda

„Tvrdá voda“ je obecný termín pro vodu s vysokým obsahem vápníku a hořčíku.
Tvrdá voda způsobuje problémy se zarůstáním potrubí a tepelných zařízení (vodovodní systémy, pračky, myčky, baterie, kuchyňské přístroje, kotle, výměníky tepla, bojlery atd.) pevnými nerozpustnými úsadami (vodní kámen), které snižují průtok vody a přestup tepla. Tím může postupem času docházet k poškození nebo dokonce zničení výše uvedených domácích spotřebičů. Tvrdá voda se proto upravuje technologií změkčování vody tak, aby se zamezilo vylučování pevných úsad z vody.
Celoplastová vysoce účinná a cenově výhodná zařízení na změkčování vody pro domácnosti dodáváme pro průtoky od 0,2 m3/hod až do 3,0 m3/hod. v těchto základních typových řadách:

Mimo výše uvedených zařízení, nabízíme také multifunkční filtry v typových řadách:

Výběr vhodného typu změkčovače vody je individuální a závisí na kvalitě vstupní surové vody a místních provozních podmínkách.

V případě provozních problémů s tvrdou vodou nebo požadavku na úpravny vody kontaktujte naše technické specialisty, kteří odborně posoudí Vaše požadavky a navrhnou optimální řešení úpravy vody pro Vaši domácnost. Změkčovače, filtry a úpravny vody pro domácnosti najdete v našem odborném e-shopu www.jakupravitvodu.cz. Pro přímý vstup do e-shopu klikněte na banner.

Exportovat do PDF Odeslat emailem