Chlór

Pitná voda dodávaná z veřejných vodovodních řádů je hygienicky zabezpečena dávkováním chlóru nebo jeho sloučenin. Maximální obsah chlóru v pitné vodě by měl činit max. 0,3 mg/l. Jeho vyšší obsah zhoršuje organoleptické vlastnosti vody (chuť, pach) a u některých citlivých jedinců může způsobovat alergické reakce.
Dodávaná pitná voda v některých lokalitách však přesto bývá přechlorována.
Voda s vysokým obsahem chloru se proto upravuje technologií dechlorace pomocí filtračních zařízení s aktivním uhlím. Celoplastová vysoce účinná a cenově výhodná zařízení na odstraňování chloru pro domácnosti dodáváme pro průtoky od 0,28 m3/hod až do 2,0 m3/hod. v těchto základních typových řadách:

Výběr vhodného typu zařízení na odstraňování chloru je individuální a závisí na kvalitě vstupní surové vody a místních provozních podmínkách.

V případě provozních problémů s vysokým obsahem chloru ve vodě nebo požadavku na úpravny vody kontaktujte naše technické specialisty, kteří odborně posoudí Vaše požadavky a navrhnou optimální řešení úpravy vody pro Vaši domácnost. Filtry a úpravny vody pro domácnosti najdete v našem odborném e-shopu www.jakupravitvodu.cz. Pro přímý vstup do e-shopu klikněte na banner.

Exportovat do PDF Odeslat emailem